Časté otázky

Máte otázku? Možná už se někdo zeptal před vámi. Podívejte se na nejčastěji kladené otázky a odpovědi.

Jak si objednat ?

Kontaktujte nás přímo přes kontaktní formulář na stránce Kontakt, náš regionální distributor se vám obratem ozve a domluví se s vámi na detailech. Nebo nám napište na e-mail info@leaflearn.cz. Jako předmět, prosíme, uveďte „Objednávka“. Minimální množství pro objednávku je 32 kapslí, vaše zboží vám osobně dovezeme až do provozovny. Podrobné informace o tom, jak funguje naše distribuce, najdete přímo na stránce O distribuci.

Jak funguje rozvoz kapslí a nástrojů pro pěstování?

Vše, co vás zajímá, najdete přímo na tomto webu na stránce O distribuci.

Co potřebuji pro pěstování vašich microgreens?

Potřebujete naši pěstební skříň, naše kapsle a vodu. Skříň a kapsle si můžete objednat na tomto webu, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na stránce Kontakt.

Jak mám kapsle s microgreens skladovat?

Kapsle uchovávejte na temném, suchém místě a při teplotě do 25 stupňů Celsia – například v kartonové krabici ve skladu. Při dodržení správných podmínek skladování můžete semínka uchovávat až jeden rok.

Jak se mám o rostliny starat?

Naše microgreens z kapslí nepotřebují žádnou speciální péči. Stačí je zalít vodou a dopřát jim takové podmínky, ve kterých se cítíte dobře i vy sami – ať už jde o teplo nebo míru slunečního světla. Ideální teplota pro pěstování je 18 až 25 stupňů, ideální vlhkost je 35 %. Naše pěstební skříň se o ideální podmínky k růstu vašich microgreens postará za vás.

Microgreens nerostou, jak by měly. Co mám dělat?

Vždy vám dodáváme semínka té nejvyšší kvality. Stále se však jedná o živý organismus se všemi jeho přednostmi i chybami. U semínek se vždy uvádí i takzvaná klíčivost osiva, která je v našem případě při správném skladování minimálně 80 %. Pokud microgreens v kapsli klíčí málo nebo vůbec, je na vině pravděpodobně nedostatek vody. Zkuste kapsli potěžkat. Pokud je výrazně lehká, znamená to, že je v ní málo vody a měli byste ji dolít. Pamatujte, že jen drobné zvlhčení nestačí, rostlinka si totiž bere vodu ze zásob u dna. Ovšem pozor, voda by nikdy neměla vystoupat nad semínka. Ve výjimečných případech se může stát, že ani dodání správného množství vody rostlince v růstu nepomůže. V tom případě, prosíme, kontaktujte našeho prodejce se žádostí o reklamaci. Podobně postupujte i v případě, kdy microgreen chytí plíseň – naše semínka jsou v prvotřídní organické kvalitě a bez pesticidů, výjimečně se to může stát. Děkujeme za pochopení.

Mohu kapsle po použití vyhodit?

Obal, ve kterém kapsle dodáváme, je plně recyklovatelný, jeho jednotlivé části můžete vyhodit do plastového a papírového odpadu. Obsah kapsle, ať už mokrý, nebo suchý, je vhodný ke kompostování, případně do komunálního odpadu. Samotné kapsle můžete vrátit přímo našemu prodejci, o jejich recyklaci už se postaráme za vás.

Jakou roli hraje v pěstování umělá inteligence?

Celý systém je na umělou inteligenci napojen, pěstební skříň sbírá data o růstu a umělá inteligence je analyzuje. Růst každé kapsle je analyzován v reálném čase a prostřednictvím mobilní aplikace vás srozumitelnou formou upozorní, zda vše roste, jak má, nebo zda je čas sklizně.

Nenašli jste odpověď na otázku?

Napište nám