Ředkev daikon

Ředkev daikon se od běžné ředkve liší především vzhledem. Stejně jako klasická ředkev má ale velmi výraznou chuť.
1 kapsle = 4 porce
Klíčí 7-9 dní
Ředkev daikon obsahuje řadu vitamínů a minerálů, a navíc má výrazné antiseptické vlastnosti. Podporuje trávení a celkový imunitní systém. V porovnání s drobnějšími druhy mikrobylinek má výrazně bohatší vzrůst. Díky její jednoduše rozpoznatelné a velmi bohaté chuti připomínající dospělou ředkvičku se plně uplatní ve všech typech pokrmů. Dokonalá je například k vaječným pokrmům.

Lutein

Lutein je xanthofylové barvivo náležející mezi karotenoidy, produkují ho rostliny. Mimo jiné chrání proti šedému zákalu a dalším očním chorobám.

Vitamin E

Vitamín E slouží jako důležitý antioxidant, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení.

Vitamin C

Vitamin C je pro zdraví nezbytný. Snižuje krvácivost, zlepšuje kvalitu zubů a kostí, stimuluje tvorbu bílých krvinek a působí jako antioxidant.

Betakaroten

Betakaroten má silné antioxidační účinky, snižuje riziko vzniku rakoviny a zvyšuje celkovou obranyschopnost lidského organismu.

Vitamin K

Vitamín K je nezbytný pro správné srážení krve. Významnou roli hraje také v procesu mineralizace kostí a buněčného růstu.

Podrobné nutriční hodnoty

Název Hodnota DDD
vápník 66 mg 6 %
železo 0.57 mg 7 %
hořčík 60 mg 14 %
fosfor 86 mg 12 %
draslík 176 mg 5 %
sodík 57 mg 5 %
zinek 0.28 mg 2 %
měď 0.05 mg 6 %
mangan 0.19 mg 8 %
vitamín C 70.7 mg 1 %
beta karoten 6100 µg 51 %
lutein 4500 µg 100 %
vitamín E 126.8 mg 85 %
vitamín K 190 µg 158 %

Objednejte si

Chcete ochutnat? Nebo si rovnou objednat? Napište nám.
Objednejte si